Биатлонистите ни на лагер в Руполдинг

На лагер в Германия се намират българските национали по биатлон.

Те ще се готвят за световното първенство, което започва следващата седмица, в един от най-известните центрове в този спорт - германския курорт Руполдинг, информира "24 часа".

Шампионатът на планетата е следващата седмица в австрийския зимен център Хохфилцен. В Руполдинг нашите пристигнаха от Душники-Здруй, Полша, където се проведе европейското първенство.

Световното първенство стартира на 9 февруари със смесена щафета. 10 дни по-късно то ще свърши с масовите стартове при мъжете и жените.

На европейското мъжете ни спечелиха пълен комплект медали. Влади Илиев стана шампион в спринта на 10 км, а Краси Анев остана с бронза.

Биатлонистът от Самоков остана втори на 20 км преди това, но поради заболяване пропусна щафетата. Той вече е добре и се очаква да бъде добре за стартовете в Хохфилцен. След световното остават още три старта за Световната купа.

Източник: offnews.bg