Пълен комплект медали за ансамбъла ни от Баку (видео)

Българският ансамбъл по художествена гимнастика вече е с пълен комплект медали от състезанието от Световната купа в Баку.

След вчерашното злато в многобоя и бронзовото отличие на пет обръча по-рано днес, сега момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска се окичиха със среброто на три топки и две въжета.

Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Теодора Александрова получиха 17,350. Победителки с 18,200 станаха украинките. С бронз бяха наградени представителките на Беларус със 17,100.

Така българската художествена гимнастика завърши Световната купа в Баку с пет медала. Ансамбълът спечели злато, сребро и бронз.

В индивидуалната надпревара Невяна Владинова спечели първия си златен медал от Световна купа. След като вчера заслужи бронз в многобоя на Световната купа в Баку, днес перфектното изиграване на лента й осигури и място на най-горното място на почетната стълбичка.

Източник: offnews.bg