Отборна купа за хасковските боксьорки, канят Горяна и Силвия за Европейското

Изображение 1 от 3

Състезателките на хасковския клуб по бокс „Севдалин Василев” завоюваха купата за второ място в отборното класиране на Държавното лично отборно първенство и Купа България в Кърджали. Възпитаничките на треньора Людмил Димитров записаха общ актив от 22 точки, с което подобриха резултата си от миналата година и се изкачиха с една позиция нагоре. Първенец в отборното класиране са състезателките от Русе с 33 точки, а трети са от столичния клуб „Бокс за всички” със 17 точки.

Златни медали от отбора на вицешампионките спечелиха Горяна Стоева (кат. 51 кг) и Силвия Димова (+81 кг) в групата на девойките. Двете боксьорки получиха и покани за участие в Европейското първенство за момичета и девойки, което ще се проведе между 2 и 10 юни в София. Бронзови отличия спечелиха Добринка Георгиева (кат. 54 кг), Самуела Давидова (кат. 60 кг) и Ваня Петрова (кат. 75 кг).

От обора на хасковлийки при жените сребърен медал заслужи Иванка Иванова (кат. 48 кг).