Алекс Василева и Христо Костов обраха златото на Републиканското по бадминтон

Най- малките бадминтонисти на клуб „Атлет“ обраха медалите на първото си официално състезание. На 20 и 21 май 64 момичета и 64 момчета на възраст до 11 години премериха сили на Републиканското първенство, което се проведе във Велико Търново. Там КФВС „Атлет“ беше представен от Христо Костов, Андрей Нешев, Димитър Никоов, Ангел Илиев, Божидар Ганев, Васил Атанасов, Георги Рупцов, Никола Йорданов, Александра Василева, Василена Банялиева Никол Тончева, Елена Димитрова, Елена Попивнова и Виктория Попова.

На финал при момчетата един срещу друг се изправиха Христо и Андрей, като и двамата нямаха загубен гейм до този момент. Златото спечели Христо. Двамата заедно станаха първи на двойки. Трети златен медал Христо завоюва на смесена двойка заедно с Алекс Василева, побеждавайки Андрей и Христина Шопова от Дупница.

Алекс също има три златни медала – освен на микс, тя е първа на сингъл и на двойки момичета. Тя също си партнираше с Христина Шопова от Дупница.

„С големите вече претръпнахме и сякаш свикнахме с успехите им, но за малките това беше първо официално състезание – сподели треньорът Илиян Кръстев – а те се държаха много достойно- дисциплина, игра, победи – всичко беше много добре. Всички деца, който участваха записаха победи, а догодина те ще останат в същата възрастова група.“