Волейбол: Арда и Раковски продължават без грешка във Висшата лига

Отборите на Арда (Кърджали) и Раковски 1964 (Севлиево) продължават без загуба в Група Б от втората дивизия на българския волейбол при мъжете – Висшата лига.

Волейболистите на Арда спечелиха домакинството си с Черноморец 2008 (Бяла) в зала "Арпезос" с 3:0 (25:19, 25:18, 25:17). С това състезателите, водени от Иван Халачев, записаха 4-а победа, като с 12 точки и само един загубен гейм оглавяват временното класиране на групата.

С успех се поздрави и тимът на Раковски 1964, който надигра като гост Попово 09 (Попово) също с 3:0 (20:25, 22:25, 22:25). Севлиевци имат същия актив като Арда – 4 победи, 12 точки и един загубен гейм, като отстъпват на 2-ото място единствено по точково съотношение в отделните геймове.

Виктория Волей също записа убедителна победа у дома, като се наложи над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:20, 25:20, 25:22). Така пловдивчани постигнаха 3-и успех, като с 1 загуба и 9 точки заемат 3-о място в подреждането.

В последния мач от кръга Царево надигра като домакин Строител (Пловдив) с 3:0 (25:15, 25:20, 25:19). Успехът е 3-и за волейболистите на Царево, като с 1 загуба и 8 точки те се нареждат на 4-о място в класирането на групата.

Източник: Kardjali.bgvesti.NET