Раковски се измъчи с Казанлък, но записа шеста победа

Тимът на Раковски (Димитровград) записа шеста победа в НВЛ-жени, след като се наложи драматично над Казанлък Волей с 3:2 (25:11, 28:26, 25:27, 22:25, 15:9) в мач от 11-и кръг, изигран в зала "Младост".

Така волейболистките на Габриела Айшинова заемат четвъртата позиция в таблицата с 18 точки (6 победи, 5 загуби), а "розите" остават седми с 8 точки (2 успеха, 9 поражения).

Домакините доминираха изцяло в първия гейм, като оставиха съперника на 11 точки. Димитровградският клуб държеше инициативата до средата на втората част, след което играта стана доста оспорвана. В крайна сметка състезателките на Раковски показаха повече издръжливост и воля и затвориха гейма след 4 геймбола.

Впоследствие момичетата на Диян Боюклиев се мобилизираха и оформиха преднина. В ключовите моменти обаче бяха настигнати от опонентките и геймът тръгна точка за точка. След борба пасивът на гостенките от Казанлък бе намален на 1:2 гейма. Четвъртата част бе под тяхна диктовка почти до края, след което отново момичетата от Димитровград изравниха за 21:21. Казанлъчанки отново излязоха напред и след 25:22 вкараха срещата в тайбрек.

Там волейболистките на Габи Айшинова тръгнаха силно и контролираха положението до края.

Най-резултатна бе Никол Дулева с 33 точки (3 аса, 2 блокади), 25 точки добави Емилета Рачева (2 блокади). За опонентките им Селин Салим завърши с 18 точки (1 ас, 3 блокади), Мариела Салиева приключи с 15 точки (4 аса, 1 блокада).

В следващия кръг Раковски гостува на Марица, а Казанлък приема Перун (Варна). Двубоите са на 23 февруари (събота).

Източник: bgvolleyball.com