Станимира Петрова триумфира с купа "Странджа" за трети път

С български триумф завърши вълнуващият финален ден на международния боксов турнир “Странджа” пред пълните трибуни на столичната зала “София”. Освен качествени битки за отличията, зрителите се насладиха и на успеха на Станимира Петрова, която спечели купа “Странджа” след покоряването на категория до 57 кг. Световната и двукратна европейска шампионка спечели финала в категорията при жените в юбилейното 70-о издание на най-стария международен турнир в Европа – “Странджа” – пред пълните трибуни на столичната зала “София”. Асеновградчанката надделя в последната битка срещу румънката Лакрамиоара Перижок с единодушно съдийско решение – 5-0 гласа (30-27, 29-28, 29-28, 29-28, 29-28). След края на двубоя си Петрова бе определена напълно заслужено за трети път в кариерата си за носителка на купа “Странджа”.

“Много съм щастлива и удовлетворена, много добре свършена работа. Очаквах добро представяне и да съм удовлетворена от играта си и мисля, че го постигнах. Разбира се, може да се подобрят някои неща, но и това ми е първото състезание след Световното. Аз не тренирах два месеца след него и сега се готвих за “Странджа”-та. Не се замислям вече за очакванията на хората и не си поставям напрежение върху себе си, защото не зависи понякога от мен. Смених стила си и станах по-агресивна, като за първо състезание мина доста добре и съм удовлетворена”, каза шампионката. Тя получи купата и златния си медал от министъра на младежта и спорта Красен Кралев и президента на БФ Бокс Красимир Инински.

Източник: asenovgrad.net