Грациите със сребърни медали в Баку

Като успешно може да се определи представянето на грациите ни на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент. В индивидуалната надпревара Боряна Калейн и Невяна Владинова спечелиха общо четири сребърни медала за България.

Калейн вчера се нареди втора в многобоя, а днес взе сребро на финалите на топка и лента. Калейн получи за изпълнението си на топка оценка 20.400 точки.

Невяна Владинова остана пета на топка с 18.150 точки, след като завърши без уред. На обръч Владинова отново се нареди пета с 19.300 точки, а Калейн зае осмо място със 17.350 точки, след като допусна грешки, включително и уред извън терена.

Рускинята Александра Солдатова спечели златните отличия на обръч с 21.250 точки и на топка с 20.800 точки. На топка трета е Анастасия Гузенкова (Русия) с 20.300 точки, която взе и сребро на обръч с 20.500 точки. Влада Николченко от Украйна завоюва бронзовото отличие на обръч с 19.900 точки.

Владинова обаче се реваншира и спечели сребърен медал на финала на бухалки. Тя получи за композицията си оценка от 20.250 точки. Боряна Калейн имаше изпусната бухалка и се класира на седмо място с 18.700 точки. Победителка стана рускинята Александра Солдатова с 21.100 точки. Трета се нареди Влада Николченко от Украйна с 20.000 точки.

На лента Калейн имаше неточности, но получи оценка 18.850 точки взе сребърното отличие. Невяна Владинова остана пета със 17.700 точки. Победителка е рускинята Анастасия Гузенкова с 19.100 точки, а трета е Екатерина Веденеева (Словения) с 18.150 точки. Александра Солдатова също допусна грешки и остана четвърта на лента с 18.000 точки.

Следващата Световна купа е в Баку (Азербайджан) следващия уикенд.

Източник: offnews.bg