Лудогорец със знаменит обрат срещу ЦСКА Москва

Шампионът Лудогорец изигра паметен мач на старта на участието си в групите на Лига Европа като обърна от 0:1 до 5:1 руския гранд ЦСКА Москва.

"Орлите" започнаха много силно мача, но нямаха шанс през първата част. В 11-ата минута гостите откриха резултата чрез Игор Дивеев. Лудогорец упражни натиск, но гредите на два пъти и намеси на вратаря Игор Акинфеев запазиха резултата. През второто полувреме обаче Лудогорец нанесе своя удар само в рамките на две минути.

В 48-ата минута Сисиньо проби отдясно, но бе блокиран. Топката попадна във Вандерсон, който би с десния крак, Акинфеев не се намеси добре и топката влезе в мрежата му за 1:1.

Само 120 секунди по-късно обратът стана факт. Недялков подаде отляво, Джоди Лукоки избяга от защитата и с десния крак просто насочи кълбото в руската врата. В 52-ата минута еуофорията бе пълна.

Вандерсон подаде дълъг пас към Клаудиу Кешеру, който с удар от въздуха опъна мрежата зад Акинфеев за 3:1. В 68-ата минута Кешеру отново беше в прегръдките на своите съотборници, а в 73-ата оформи своя хеттрик от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марселиньо.

В другия мач от групата Еспаньол и Ференцварош завършиха 1:1 и така Лудогорец оглави временното класиране в групата си.

Източник: offnews.bg