Арда загуби от Дунав

Отборът на Дунав (Русе) прекъсна негативната си серия в Суперлигата, след като надигра категорично Арда (Кърджали) с 3:0 (25:23, 25:17, 25:22) в двубой от 12-и кръг, изигран в зала "Арпезос" в родопския град.

Русенци се изкачиха на седмо място, като има 15 точки в актива си (5 победи, 7 загуби). Арда остава на предпоследното 11-о място с 4 точки (1 успех, 11 поражения).

Първата част стартира равностойно, след което кърджалийци поведоха. Състезателите на играещия треньор Данаил Милушев изравниха за кратко, но интригата остана жива. Почти до края домакините имаха предимство, но след 23-а точка настъпи обрат.

Вторият гейм тръгна под диктовката на гостите, със стабилна преднина, която се запази и авансът им се увеличи. Впоследствие играта на волейболистите на Иван Халачев тръгна, но позволиха в средата на частта да бъдат настигнати. Дунав поведе, последва игра точка за точка. В крайна сметка русенският тим отново успя да наложи волята си и да запише чиста победа.

В следващия кръг Дунав приема шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а Арда гостува на Пирин (Разлог). Двубоите са на 31 януари и 1 февруари (петък и събота).

Източник: Kardjali.bgvesti.NET