Събота, 22 август 2026 | Асеновград Слънчево 19°

ЕС: ГМО царевицата не предизвиква рак

Европейската агенция по безопасност на храните обяви, че не може да приеме „неадекватния” доклад на френски учени за това, че има връзка между рака и генномодифицираната царевица, предаде АФП.

От агенцията посочват, че първоначалния преглед е показал, че „композицията, наблюденията и анализа на изследването са неадекватни, което означава, че заключенията на авторите не са научно обосновани”.

Европейската агенция по безопасност на храните призова автора на изследването – френския учен Жил-Ерик Сералани, да предостави допълнителна информация, преди да излезе втората и окончателна оценка за неговата работа.

През миналия месец екипът на Сералани обяви, че плъхове, хранени с американска генномодифицирана царевица, са развили тумори.

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)