Русе ни удави в Дунав-78 :70 на женски баскет

Сините от Дунав просто бяха по-добри

Шампионът на България по баскетбол за жени Дунав Русе ни би в зала Дружба в поредния кръг от женския баскетболен шампионат със 78 : 70. Гостенките показаха по-точен мерник от средна и далечна дистанция, макар хасковлийки да бяха по-добри под коша. Двата различни стила бяха абсолютно равностойни през първата четвърт, завършила наравно 18:18. В следващите три четвъртини русенки ни показаха, че от Дунав по-дълбоко нема. Хасково 2012 игра по добре до почивката, но две тройки на гостенките им дадоха минимален аванс на полувремето - 35:33. През второто полувреме се забелязоха две неща-гостенките са инстински отбор, а в Хасково една играчка мислеше за личната си статистика. Американката Сюзън Лестър вкара невероятните 29 точки и взе 13 борби, но ако някой можеше да преброи успешните и пасове към съотборнички, щеше да се задоволи само с пръстите на едната си ръка. Закономерно русенки дръпнаха с 10 точки и въпреки неистовите усилия на момичетата на Елена Станкова, третата четвърт завърши 58 :52 а финалната свирка дойде при 78:70.

Скъпоплатените легионерки на Хасково, американките Лестър, Кох и Гърти бяха най-резултатните за домакините със съответно 29, 18 и 15 точки. Представянето им обаче за сетен път доказа, че баскетбола е колективен спорт. Звездите са си звезди, но отборът е по-важен. Хасково допусна 2-ра загуба в 5 изиграни мача и се свлече назад в класирането.