Италианец детронира Рафаел Надал на полуфиналите в Рио

Италианецът Фабио Фонини поднесе голямата изненада на тенис турнира в Рио де Жанейро, след като победи на полуфиналите защитаващия титлата си Рафаел Надал с 1:6, 6:2, 7:5.

За Фонини това е първа победа в кариерата над тенисист от топ пет в света на финала на надпреварата ще се изправи срещу Давид Ферер.

С успеха си, 28-ият в света Фонини сложи край на серията от 52 поредни победи на Надал на клей.

Поставеният под номер едно в схемата испанец изпитваше физически проблеми и в края на мача страдаше от крампи.

Преди двубоя Надал се оплака, че организацията на турнира е лоша, тъй като не е успял да се възстанови от четвъртфиналния си сблъсък с Пабло Куевас, който приключи в 3.18 часа сутринта местно време.

"Много съм щастлив. Победих най-добрия тенисист на тази настилка. От втория сет започнах да играя много добре и се опитвах да поддържам нивото. Утре ще трябва да се преборя с Давид (Ферер), срещу когото имам само загуби. Разбира се, ще съм щастлив, ако спечеля. Ако загубя, ще остана със страхотни спомени от тази седмица в Рио," коментира Фонини след срещата.

Ферер стигна до финала, след като се наложи над Андреас Хаудер-Майер от Австрия със 7:5, 6:1.