Четвъртък, 20 август 2026 | Асеновград Слънчево 35°
Асеновград България Светът Обяви Видео eTV

Партии подписват споразумение за троловете

На 20 май (сряда) по инициатива на Антони Тренчев, народен представител от Реформаторския блок,  парламентарните партии ще подпишат декларация за отказ от ползване на онлайн-тролове. Събитието ще се проведе по време на почивката на пленарното заседание, около 11:30 часа, в зала “Изток” на Народното събрание.

Събитието е продължение на кръглата маса, организирана от народния представител от Реформаторския блок Антони Тренчев на 12 май, посветена на негативната практика на онлайн-троловете. На нея Тренчев предложи подписване на джентълменско споразумение да не се ползват тролове от партиите. Според него политическите сили трябва да се откажат публично от ползването на платени коментатори, а медиите и сайтовете декларираха готовност, в рамките на форума, да осветяват всички случаи, които им станат известни, както и да се предприемат поредица от мерки впоследствие.

За подписването утре Антони Тренчев е поканил парламентарните партии, взели участие в кръглата маса на 12 май, чиито партийните представители поеха ангажимент пред присъстващите медии, експерти и собственици на сайтове да подпишат декларацията.

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)