Гришо с нова победа. Мачка и в Ротердам

Първата ни ракета Григор Димитров показа блестяща игра на турнира в Ротердам. Нашето момче победи с 2:1 сета представителя на Германия Миша Зверев и така продължава в следващия кръг в Холандия.

Димитров започна отлично двубоя, но загуби първия сет от Зверев с 6:7 (4) след тайбрек. Във втората част нашето момче показа невероятна игра и психика като успя да направи няколко пробива и скоростно спечели сета с 6:2 гейма за 28 минути. В третия сет Гришо и Зверев се бореха точка за точка, като показаха, че и двамата искат на всяка цена победата. Гришо обаче проби защитата на зверев и взе сета с 6:4.

Българинът започна участието си в Ротердам след прекрасно начало на годината с две титли и полуфинал на Australian Open и 14 победи от 15 мача. През 2013 г. той достигна до полуфиналите, което е най-доброто му постижение на турнира в Холандия.