"Ботев Пд" надигра трудно "Арда"-двама с червени картони

Ботев (Пд) постигна успех с 2:1 срещу гостуващия Арда в последния мач от седмия кръг на Първа лига.

"Канарчетата" излязоха на второ място в класирането със същия актив (14 точки) и голова разлика (9:6), какъвто има и Славия.

Води Лудогорец с 15 точки. Арда не успя да увеличи актива си при дебюта на треньорския пост на Георги Чиликов, като е 11-и с 5 пункта.

Два гола преднина за Ботев даде Маркиньос в 9-ата и 36-ата минута, а между тях с помощта на системата ВАР бе отменено друго попадение за домакините заради нарушение.

В 55-ата минута Тонислав Йорданов намали резултата на 2:1, а шанс за кърджалийци се откри с изгонването в 60-ата на Реда Рабей.

До нов гол обаче не се стигна, а в добавеното време с втори жълт и червен картон бе отстранен и Пламен Крумов от гостите.