Асеновец загуби драматично от Дунав

Снимка: BGbasket

Изключително оспорван бе мачът, който трябваше да реши второто място в група В на финалите за момичета до 14 г. Дунав го спечели драматично след 55-54 над Асеновец 2005.
Първата част бе за русенки, които дръпнаха с 14-6. След това Асеновец намали изоставането си, а през второто полувреме поведе за 40-37 след 30 минути игра. В последната част борбата за победата продължи, а асеновградчанки бяха напред. Две минути и половина преди края треньорът на Дунав Емилиян Стоянов навлезе на терена, за да търси обяснение за съдийско решение и се наложи да бъде успокояван от дежурния представител на БФБ Владимир Атанасов. В оставащото време до края обаче не бе отсъдено нито отсъдено нито едно нарушение в полза на Асеновец, докато русенки изпълниха 10 наказателни удара, от които вкараха 5 и така обърнаха резултата, за да спечелят мача и да влязат в четворката.

Любомира Тодорова бе най-резултатна за победителките с 19 точки. За асеновградчанки с 16 точки приключи Елеонора Митева.

Първото място в групата е на Септември 97. Тимът надигра в последния кръг Балкан с 53-48.

Източник: asenovgrad.net