СК "Хамон Доджо" на III място по брой медали в страната

Изображение 1 от 4

Пореден успех за възпитаниците на асеновградския карате клуб "Хамон доджо" на провелото се двудневно Национално първенство за деца до 10 г., 12 г. и 14 г., както и за купа „Мадарски конник“ за мъже и жени в Шумен.

Сред конкуренция от близо 400 състезатели клубът има 4 национални шампиона, 2 вицешампиона и 11 бронзови медалисти - или общо 17 медала, включително купа за "Най-техничен състезател".

Златна медалистка и шампион при момичета до 10 г. стана Катерина Сидиропулу.

Нейната категория стартира от 1/8 финали с 18 състезатели. Тя взе всичките си срещи с нокаут и заслужено вдигна златото.

Отличната й подготовка по време на тренировките при сенсей Илхан Наимов дадоха резултат и малката каратистка бе наградена от организаторите на състезанието и с купа за "Най-техничен състезател".

Другият шампион на клуба е Елена Каленицова, която бе безапелационна в дисциплината ката на купа „Мадарски конник“.

Сред високата конкуренция при жените, тя стигна до финал и заслужено взе първо място.

Ваня Сакалийска стана национален шампион при момичета до 12 г. в тежка категория. Нито една от съперничките й не успя да я спре по пътя към златото.

Любомир Янков пък вдигна златната купа при момчета тежка категория до 12 г. Силни удари, добра техника и борбен дух му гарантираха успеха към почетното I място на стълбичката.

При деца до 10 г. вицешампионски титли завоюваха Мартин Суров и Рамадан Пала. Съперниците им бяха много устремени към медалите, но момчетата показаха висок боен дух и стигнаха до финалите. Там малко не им достигна, за да вземат последната си среща и така си спечелиха среброто.

На почетното III място с бронзови медали се класираха Стефан Пашов, Волкан Кевалиев, Мишо Илиев, Стоян Павлов и Ванеса Иванова.

Всички играха в много тежки категории с по 20 състезатели.

Конкуренцията бе огромна, адреналинът се носеше във въздуха, а младите каратисти дадоха най-доброто то себе си, за да стигнат до стълбичката.

Венелина Симеонова стана вицешамион в дисциплината кумите при жени до 50 кг. на купа „Мадарски конник“. На финалната среща тя отстъпи пред шампионката в категория и стигна до среброто. Венелина се представи достойно и в дисциплината ката, като успя да завоюва бронзов медал.

При жените в тежка категория, на III място се класира Хавин Курд, която игра много борбено и достойно, но малко не й достигна за сребърен медал.

Бронзови медалисти при мъжете сред невероятно силна конкуренция и зрелищни срещи станаха Стефан Карастоянов и Свилен Биков. И двамата демонстрираха перфектна техника, подготовка и увереност. Със съдийски решения те стигнаха до почетните трети места.

Асеновградският клуб се нареди на III място по спечелени медали сред 30 клуба от цялата страна.

"Няма как да не съм доволен, каратистите ни за пореден път доказаха, че са най-добрите", коментира сенсей Наимов.

Източник: Asenovgrad.NET