Пет пъти злато за "Мега спорт" от квалитетно състезание

снимки: личен архив "Мега спорт"

Пет пъти на най-високата стълбичка при награждаването на международния турнир в Словакия-Нове Замки се изкачиха спортистите на хасковския клуб по аеробика "Мега спорт". Освен златните медали, възпитаниците на треньорката Мартина Маринова, спечелиха  1 сребърено и 2 бронзови отличия.

Във възрастовата категория 9-11 годишни първо място при момичетата извоюваха Борислава Иванова, а при момчетата -Александър Ангелов беше най-добър. Двамата се класираха първи и при двойките. Кайрякова, Митева,Тодороваграбнаха пък втората награда при тройките. На трето място се класира триото Арабаджи,Стоименова,Добчева. Кайрякова, Митева,Тодорова,Стоименова,Добчева се качиха на най-високото стъпало на стълбичката след надпреварата при групите.

Дарина Пашов е призьорът в международното състезание във възрастовата група на 12-14 годишните.

При 15-17 -годишните Ленкова,Черкезова и Паунова от "Мега спорт“ завоюваха трето място при тройките. Мария Ленкова остана на четвърто място в индивидуалната надпревара при девойките.

След силното си участие в Словакия, отборът вече се подготвя за Държавния и Международния турнир,които ще се проведат в средата на месец май.