Любимец повали и Пирин, триумфира на върха в А група

Сензацията на сезона – отборът на „Любимец” победи като домакин „Пирин” Гоце Делчев с минималното 1:0 и оглави временното класиране в А група. Дебютантите в елита събраха в актива си 12 точки и свалиха от върха „Литекс” (10 точки), който е с мач по-малко.

Мачът се разви драматично, още в 11 минута бе отсъдена дузпа за гостите. Вратарят Радослав Рашков обаче спаси изстрела на Витанов и добавката на Лапантов.

След почти равностойна игра през първото полувреме, завършило с равенство 0:0, втората част бе изцяло под контрола на домакините, които създадоха множество голови положения. Устремът им се увенча с успех в 64 минута, когато „Любимец” поведе с 1:0. Автор на попадението бе Самир Аясс.

Напрежението обаче остана до самия край, в даденото от съдията продължение „Пирин” за малко да изравни, но топката, изстреляна от Пиргов, срещна гредата.

Състави:

„Любимец”: 12. Радослав Рашков, 5. Цветомир Панов, 4. Стилиян Николов, 9. Мирослав Будинов, 13. Величко Величков, 18. Илия Мунин, 6. Самир Аясс (Иванов), 8. Майкъл Тевия (Колев), 7. Антон Огнянов (Гушеров), 11. Славчо Шоколаров, 21. Емил Копаранов
Резерви: 1. Вълков, 77. Колев, 28. Минчев, 19. Ангелов, 17. Иванов, 14. Гущеров
Треньор: Красимир Мечев

Пирин (ГД): 83. Абдиков, 3. Пиргов, 5. Гуцев (Петров), 8. Лазаров, 6. Фиданин, 10. В. Марчев, 14. Витанов (Алба), 18. Лапантов (Хазуров), 21. Панайотов, 26. Н. Николов, 77. Близнаков
Резерви:  59. Юсев, 7. Алба, 9. Хазуров, 19. Газиев, 20. Коцев, 22. Киров и 88. Петров

Старши треньор: Тенчо Тене

Главен съдия: Радослав Станев
Жълти картони: Лапантов, Фиданин (Пирин), Мунин, Шоколаров, Величков (Любимец)