ЦСКА победи "Левски" във вечното дерби с 1:0

На стадион „Васил Левски“ мачът между отборите на Левски и ЦСКА завърши 0:1. Двубоят е от 26-ия кръг на шампионата. Треньорът на Левски Антони Здравков е заложил като титуляр на вратата на Горан Блажевич заради контузията на титуляра Пламен Илиев. Сред резервите са Кевин Бру и последното попълнение на отбора Кристовао Рамос.

Отборите на Левски и ЦСКА завършиха при резултат 0:0 първото полувреме на мач от първенството.

От 29-ата минута ЦСКА играе с десет души след червен картон на Борис Галчев.
Левски бе по-активният отбор през първото полувреме, като пропуски за „сините“ направиха Ларсен Туре, Дъстли Мюлдер, Владимир Гаджев на два пъти и Рафаел Бастос.
За ЦСКА най-добрата възможност бе пред Емил Гъргоров, чийто удар от пряк свободен удар мина край вратата на Левски.

След полувремето отборът на ЦСКА поведе на Левски с 0:1 в 68-ата минута. Такъв остана резултата до края

Отборите на Левски и ЦСКА останаха с по 9 души минути преди края на мача.