17 °C

Девойките на "Асеновец" шампионки в 3х3 тура в Пловдив

Ясни са първите победители в 3х3 тура у нас, съобщиха от Българската федерация по баскетбол. При най-малките - момчета до 15 години, първенец стана отбора на "Раковски", който се пребори с конкуренцията от тимове от Пловдив и Асеновград.

В турнира до 18 години златото отиде за отбора "Махленски", които се класираха пред "032", а с бронза се закичиха "Зумба".

При девойките до 18 години първото място спечелиха момичетата на "Асеновец" в състав: Николета Даракчиева, Виктория Добрева, Надежда Петрова и Алекс Коморова.

В надпреварата при мъжете над 18 години се включиха 14 тима, включително и от сръбските градове и Ниш и Пожаревац. Първи стана сборният отбор на "3х3 Team Sofia".

Шампионите са и първият тим, осигурил си място на финалния турнир по 3х3 баскетбол на България, който ще се проведе през юли и ще излъчи родния представител във FIBA 3x3 World Tour 2017. Следващата спирка от 3х3 тура е в Ботевград на 27 май.

Всички заинтересовани могат да се запишат за участие в интернет на световния портал 3х3planet.com.

Източник: asenovgrad.net