Волейболистите излизат срещу Словения за място в осмицата на европейското

Българският национален отбор по волейбол ще изиграе тази вечер мача си от осминафиналите на европейското първенство. Воденият от Силвано Пранди отбор се изправя срещу единия от домакините на турнира Словения.

Двубоят е от 21.30 ч. в Любляна и ще бъде излъчен по БНТ.

Българският отбор завърши трети в група А и сега му предстои ново предизвикателство.

Националите тръгнаха без грешка и след три победи срещу Гърция, Румъния и Португалия си осигуриха участие в плейофите, но след това загубиха от Франция и Италия.

България ще играе срещу Словения на второ поред европейско първенство. Преди две години капитанът Виктор Йосифов и съотборниците му спечелиха с 3:0 в груповата фаза. Словения постигна най-големия си успех на европейското в България през 2015 г., когато спечели сребърните медали.

При успех в четвъртфиналите България ще се изправи срещу победителя от мача между шампиона Русия и Гърция.

Другите отбори в потока на България са световният шампион Полша, Холандия, Германия, както и Словакия или Испания.

Преди десет години националният отбор спечели последните си медали от голямо първенство - бронзът от европейското в Турция, като и тогава селекционер беше Пранди. След това през 2011 г. отборът стана шести в Европа, през 2013 и 2015 г. беше четвърти, а през 2017 г. - отново шести.

Източник: dnevnik.bg