"Левски" с убедителна победа срещу "ЦСКА 1948"

"Левски" спечели трета поредна победа след 3:0 срещу "ЦСКА 1948" и се изкачи на четвъртото място в Първа лига. Сините изиграха най-силния си мач за сезона и заслужено стигнаха до убедителния успех.

В основата бяха ранният гол на Насиру Мохамед и доброто представяне на Борислав Цонев, вкарал два пъти.

"Левски" показа различно лице от предишните си мачове на "Георги Аспарухов", като игра агресивно и с настроение. От своя страна, "ЦСКА 1948" се представи неубедително и трудно застрашаваше съперника си, макар да имаше възможности пред Мартин Камбуров и Галин Иванов.

Срещата започна отлично за сините и те поведоха в четвъртата минута. Тогава след центриране от ляво топката срещна гредата и попадна в Мохамед, който отблизо вкара.

До почивката "Левски" владееше инициативата и не позволи да се стигне до изравняване.

През второто полувреме сините продължиха да играят смело и увеличиха преднината си с два гола на Борислав Цонев. Най-напред той отбеляза красив гол с удар от разстояние, а в 62-ата минута се разписа от дузпа.

"Левски" събра десет точки и е на четири от водача "Берое". "ЦСКА 1948" остава десети с шест точки.