Смолян ще е домакин на суперфинала от първенството по волейбол за момчета до 13 години

Изображение 1 от 2

От 29 септември Смолян и спортна зала "Величко Чолаков" са в плен на волейбола. Играе се финалния турнир от Държавното първенство за момчета, спортно състезателна 2019/2020 г. Включително и днес са предвидени три срещи.
    От участващите шест отбора два ще се класират за суперфинала. За първите две места в Група Б спорят отборите на "Родопа", "Раковски"-Димитровград, "Левски-София", "Миньор"-Перник, "Перун"-Варна и "Монтана". Играе се по схема всеки срещу всеки.
    От проведените до тук четири кръга момчетата от "Родопа" извоюваха четири победи срещу "Миньор", "Раковски", "Левски-София" и "Монтана". Днес от 11 часа им предстои последната среща срещу "Перун"-Варна.
    Класиралите се на първо и второ място в групата, заедно с победителите от другите две групи, ще оформят шестицата, която ще играе суперфинала. Негов домакин отново ще е Смолян. Срещите започват от 2 октомври. Отново ще се играе всеки срещу всеки, за да бъде определен републиканския шампион по волейбол.