Куп медали за димитровградските деца от Националните ученически състезания по корабомоделизъм

От 03.06.2022 г. до 05.06.2022 г. в град Пазарджик се проведоха финалите на Националните ученически състезания по корабомоделен спорт. Мероприятието беше организирано от Министерството на образованието, Федерация по корабомоделен спорт и Модел Яхт клуб – Пазарджик.

Участваха ученици от цялата страна, разделени в две възрастови групи – 3-7 клас и 9-12 клас. Клубът по корабомоделизъм към ОП „Детски и младежки център“ – Димитровград участва с пълни отбори и в двете възрастови групи, защитавайки достойно завоюваните досега успехи.

При малките/ 3-7 клас / бяха спечелени два златни медала от Теодор Тончев, един сребърен медал – Даниел Добрев и два бронзови медала – Владислав Тончев и Ангел Трандев. Отборно спечелиха купата за III място.

При големите ученици /8- 12 клас/ Симеон Вълев спечели два златни и два сребърни медала, а Алекс Витанов – един бронзов медал. Така и те отборно спечелиха купата за трето място. Останалите деца – Калоян Господинов спечели едно четвърто място, а Димитър Колев е седми в неговия клас.

Честито на победителите и още успехи на димитровградските корабомоделисти на кръга през месец юли в град Русе.