Адил Мехмедали от Караманци е победител в борбите в Кобиляне

21-годишният Адил Мехмедали, който се състезава за отбора на Спортен клуб по борба „Буря“ от село Караманци, община Минерални бани пребори всички пехливани и стана победител на традиционния турнир по народни борби в кърджалийското село Кобиляне. Във финалната схватка той победи след оспорван двубой Мирослав Иванов от Кърджали, брат на миналогодишния победител и европейски шампион Георги Иванов.

Баш-пехливанинът от Караманци получи парична награда от 300 лв., връчена от общинския съветник от района Мюрсел Халил.

Тази година в пехливанските борби в Кобиляне участваха над 100 състезатели от СКБ „Крепост“ от Стремци, СКБ „Буря“, СКБ „Родопи“ от Мочилград. Имаше и борци от Хасково, Димитровград,  Пловдив и София.

Най-много призови места в състезанието спечелиха борците от отбора на „Буря“ с треньор Джейхан Тефик.

Главен съдия на турнира бе Исмаил Юсеинов (Кусукоглу), европейски и световен шампион по борба от 70-те и 80-те години на миналия век.