По мерки за насърчаване на заетостта през м. май са работили 35 лица.
По програми и проекти за заетост и обучение през месеца са работили 267 лица.Това съобщиха от Бюрото по труда в Кърджали.
По проект BG05SFPR002-1.001-0002 „Започвам работа” - компонент 1 „Активиране” – през м. май са активирани и регистрирани 36 неактивни лица.
Агенция по заетостта предлага възможност на всички безработни лица, регистрирани в дирекция „Бюро по труда“ и заети лица, да се включат в курсове за придобиване или повишаване на своята професионална квалификация или ключови компетентности. Към 31.05.2026г. за ДБТ Кърджали са издадени 97 броя ваучери на безработни и заети лица, подали заявления за включване в обучение.
Кърджали бг вести