Арсенал на седмото небе след разгром над Блекбърн

С хеттрик на Робин ван Перси Арсенал разгроми Блекбърн със 7:1 в мач от 24-я кръг на английската Висша Лига, игран на "Емиратс Стейдиъм".

Артилеристите тотално надиграха гостите си и така си отмъстиха за злощастната загуба с 3:4 в мача между двата отбора през есента.

За разгромното 7:1 допринесе и изгонването на Гаел Живе от Блекбърн в края на първото полувреме.

Преди това Робин ван Перси откри резултата още във втората минута, но изненадващо Роувърс изравни след половин час игра с хубав гол от фаул на Мортен Гамст Педерсен.

След това обаче Ван Перси и Алекс Окслейд-Чембърлейн мушнаха два бързи гола.

След почивката последваха още две попадения на Микел Артета и Чембърлейн, а Ван Перси оформи своя хеттрик в 62-та минута.

В самия край на мача холандецът асистира на Тиери Анри за крайното 7:1. С хеттрик от асистенции се отчете и Тио Уолкът, който също изигра много добър мач.

Източник: dnes.bg