Барселона прекърши Валенсия и отива на финал за купата

Барселона победи Валенсия с 2:0 в полуфинален мач-реванш в турнира за купата на Испания. Сблъсъкът се игра на стадион "Ноу Камп", като каталунците се класираха на финала с общ резултат 3:1 от двата мача. Гостите започнаха двубоя по-добре и властваха на терена през първия четвърт час. Точно тогава обаче Сеск Фабрегас охлади страстите на "прилепите", възползвайки се от чудесен пас на Лео Меси. До края на първата част Фабрегас пропусна на два пъти да матира съперника, излизайки на чисти голови позиции. През второто полувреме Меси имаше две прекрасни възможности да се разпише, но и в двата случая Диего Алвеш бе на мястото си. Близо четвърт час преди края гостите останаха с човек по-малко заради червения картон на Фегули. Десетина минути преди края на мача страхотна атака на Барселона доведе до втори гол във вратата на гостите. Алексис Санчес пусна към Сеск, който подаде към останалия сам отдясно Шави и футболният магьосник покачи на 2:0. Статистиката в края на мача бе изцяло в полза на Барса - домакините бяха отправили 14 удара, от които 10 точни, докато гостите се отличиха с 4 точни изстрела от 7 опита.