БК Асеновец шампиони

Асеновец 2005 отново е шампион за момичета до 12 г. Отборът от Асеновград надигра трудно Шампион 2006 на финала с резултат 40-35 и триумфира в своята зала. Така тимът отново спечели титлата, след като стори това и през миналата година, съобщава bgbasket.com. Мачът тръгна изключително добре за домакините, които доминираха в първата част. Тимът вкара първите 6 точки, а първият кош за Шампион дойде повече от пет минути след началото. След това Асеновец вкара следващите 14 точки и първата част завърши при резултат 20-2. Следващите три обаче бяха спечелени от момичетата на Шампион съответно със 7-5, 7-6 и 19-9. Преди последните десет минути разликата бе 15 точки и Шампион се опита да я свали, като се доближи до съперника, но без да успее да осъществи обрат.

В последните две минути от пейката на Шампион искаха на два пъти прекъсвания, но от масата закъсняха и това предизвика скандали. Същата ситуация се повтори и преди почивката, когато наставникът на домакините Диан Гочев не получи желания тайм аут.

Бронзовите медали в първенството останаха за Левски. В мача за третото място "сините" не срещнаха много проблеми и надиграха категорично Тони 7 с 66-34.