Роналдо се отпуши, "розовият" Реал удари Шалке

Кристиано Роналдо прекъсна головата си суша, а Реал Мадрид отново победи Шалке. Този път испанците спечелиха с 2:0 в Гелзенкирхен, но и това ги прави почти сигурни 1/4-финалисти в Шампионската лига. Реваншът е на 10-и март на „Сантяго Бернабеу“. Победата бе 7-а поред за носителя на трофея през сезона и общо 10-а в турнира, като играта не бе особено блестяща, но класата си каза думата. Марсело отбеляза второто попадение след почивката, при това с фантастичен изстрел. Домакините така и не успяха да се противопоставят на съперника си, макар че се стараха. Многото контузени играчи оказаха влияние, а и Хунтелаар напусна с травма още преди почивката. При 0:1 и късметът им изневери, тъй като удариха греда. Голямата новина в състава на Реал бе присъствието на Лукас Силва в средата на терена, след като очакванията бяха да започне Ияраменди. Това бе първият мач на бразилеца като титуляр. Както очакваше Пепе се завърна в отбрана и стартира. Домакините започнаха с трима в отбрана, но и с двама нападатели. Гостите излязоха на терена с розовия си екип, след като преди мача от УЕФА им забраниха да облекат черния, тъй като прецениха, че той има сходство с тъмносиния на домакините.

Източник: dnes.bg