13 °C

Локомотив Пловдив победи Лудогорец и измести ЦСКА от второто място

Отборът на Локомотив Пловдив победи като гост с 2:1 Лудогорец в двубой от 28-ия кръг на Първа лига и измести ЦСКА от второто място във временното класиране. "Червените" изостават с 2 точки от "смърфовете", но имат и мач по-малко.

Лудогорец поведе в резултата в 15-ата минута с красив шут на Бернард Текпетей след солова акция, но Локомотив отговори ударно и надигра разградчаните в следващите минути.

Георги Минчев изравни само две минути по-късно. Капитанът на Локомотив Димитър Илиев записа името си сред голмайсторите през първото полувреме. Той бе точен в 32-та минута от дузпа, след като бе фаулиран от Текпетей в наказателното поле на шампионите.

В 61-та минута Лудогорец остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Елвис Ману. След тази ситуацията играта загрубя, натрупаха се много картони и Каули Оливейра също бе изгонен 20 минути по-късно.

Така резултатът се запази до края и Локомотив записа престижен успех.

Източник: offnews.bg