Ясни са победителите при двойките на Държавното по тенис до 16 години в Хасково

Изображение 1 от 3

Днес станаха ясни победителите при двойките от Държавното лично първенство по тенис за юноши и девойки до 16 години, на което Хасково е домакин.

Турнирът се провежда на Тенис-комплекс "Хасково" през тази седмица.

При юношите на двойки финалисти са Георги Георгиев – Тенис клуб „Хасково 2015“ и Павел Маринов от „Супер спорт“ Варна. Първото място в Държавното лично първенство спечелиха Илиян Радулов от „Тракия“ и Виктор Марков от ТК „Диана“. Заместник-кметът на община Хасково Мария Вълчева връчи купите на победителите при юношите.

Без интрига мина финалният двубой при девойките. Титлата на двойки спечелиха Росица Денчева от ТК „Плевен 90“ и Елизара Янева от ТК “Пловдив 1981“, чийто треньор е хасковлията Веселин Петков.

На финала тандемът Денчева –Янева победи двойката Каталина Петрова от „Фаворит“-Пазарджик и Анастасия- Александра Николова от варненския клуб „Супер спорт“. Мачът завърши 2:0 сета / 6:1/ 6:/

В квалификациите в неделя стартираха 119 тенисисти.  По 32-ма са състезателите, включени в основните схеми.

Тенис-надпреварата на „Кенана“ продължава в петък с финалите на смесени двойки и синглите, съобщи Димитър Господинов, изпълнителен директор на Тенис клуб „Хасково 2015“, който е домакин на Държавното лично първенство по тенис до 16г.