Ултрамаратонът "Персенк Ултра" тече на пълни обороти

Кметът на Асеновград д-р Христо Грудев даде официален старт на едно от най-големите спортни събития в общината, което се провежда ежегодно.

Състезанието вече се превърна в традиция и тази година се провежда неговото XI-то издание.

„Поклон пред Вашия дух, смелост и ентусиазъм.

Респект пред непоколебимата Ви решителност да пробягате разстоянията от 160 км. и от 110 км. – достойно е за уважение.

Не омаловажавам, разбира се, и другите 2 трасета с дължина от 50 км. и 30 км.

На всички участници пожелавам да финишират здрави и да преодолеят това предизвикателство без контузии.

Ще Ви очакваме и ще се радваме да Ви посрещнем тук, на финала.

Гордея се, че Асеновград е домакина на толкова грандиозно състезание, в което своето място откриват стотици спортисти от цял свят.

Благодаря на организаторите от „Български ултрамаратони“ - уверявам Ви, че в мое лице, като кмет, винаги ще откривате подкрепа и приятелство!“, каза пред присъстващите д-р Грудев.

Стартът на XI-тото издание на „Персенк Ултра“ бе даден на 18.08.23 г. (петък) точно в 18:00 ч.

Всички участници и зрители отброиха заедно последните 10 секунди до началото.

Минути преди старта кратък проливен дъжд освежи въздуха и мотивира ентусиастите.

Победителите в по-късите дистанции вече започнаха да пристигат обратно в Асеновград.

В рамките на днешния ден се очаква финалната права да пресече и първенецът в 160-километровото трасе.

Източник: Asenovgrad.NET