Централен мач на Централния корт: Григор открива програмата в Рим във вторник

Мач на Григор Димитров ще открие програмата от Мастърс турнира в Рим днес.

Българинът ще играе осминафиналната си среща с Тейлър Фриц от САЩ на Централния корт в комплекса с начален час 12:00.

Първата ни ракета мина прегледи в понеделник, като се установи, че няма проблем с травма от падането на корта в двубоя с французина Атман в миналия кръг. Тогава Гришо уплаши всички като остана на земята, а в минутите след инцидента видимо изпитваше болка. Оказа се, че контузията не е сериозна.

Димитров и Фриц са се срещали два пъти досега. Победите са 1-1, а и двете им срещи бяха на клей.

Григор победи миналата година в Женева, а през 2019-а американецът спечели в Мадрид на друг турнир от сериите Мастърс на тази настилка.

Победителят от днешния мач чака на четвъртфинал съперника си от дуела на Александър Зверев с португалеца Нуно Борджеш. Той е трети в програмата, също на Централния корт.

Преди него, след като Димитров и Фриц определят четвъртфиналиста, идва ред на световната №1 при жените Ига Швьонтек, която ще се изправи срещу Мадисън Кийс от САЩ.

А шоуто не свършва със Зверев - Борджеш, което пък ще бъде последвано от мача на Стефанос Циципас и Алекс де Минор.

Българинът прогнозно ще се изкачи с едно място напред от понеделник в ранглистата и ще е №9, ако отпадне от Рим днес.

Но при победа над Фриц и евентуално достигане до полуфинал, точките могат да стигнат дори за още по-голям прогрес.

Източник: corner.dir.bg