Три гола на Бербо донесоха победата на Юнайтед срещу Ливърпул

Димитър Бербатов постигна хеттрик в дербито на петия кръг в английската Висша лига срещу Ливърпул. Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:2.

Българинът откри с глава след ъглов удар в 42-та минута. Така двата отбора се оттеглиха на почивка на стадион "Олд Трафорд" при резултат 1:0.

В 59-та минута Митко спря отлично топката с гръб към вратата, и пазен от защитник на съперника, изпълни страхотна задна ножица за да прати топката в горния ъгъл на вратата на Рейна.

Ливърпул направи почти немислимото, за да се върне в мача след два гола на Стивън Джерард от дузпа (64) и пряк свободен удар (70).

В 84-та минута отново дойде времето на Бербатов. Отново с глава, след като бе пазен от защитник, българинът успя да насочи топката в долния ъгъл на вратата за 3:2. При оваците на препълнения "Олд Трафорд", героят за Юнайтед напусна играта в 88-та минута.

Манчестър Юнайтед се изкачи на втората позиция наравно по точки с Арсенал, докато Ливърпул остана само с 5 точки от също толкова мача.