България възкръсна от 0:2 до 3:2 срещу Полша, срещаме Германия на 1/4-финалите

Българският национален отбор по волейбол се класира за 1/4-финалите на Европейското първенство, след като постигна изключителна победа над домакините от Полша с 3:2. Нашите момчета показаха характер и след фантастичен обрат взеха инфарктна победа, тъй като поляците имаха аванс от 2:0 гейма.
Двубоят започна доста по-добре за домакините от Полша, които дръпнаха с 4:2 точки още в началото, а след това увеличиха аванса си и стигнаха до 8:4 при първото техническо прекъсване.При второто преднината на "Дружина полска" беше по-малка - 16:14. Геймът обаче се завърза доста и се мина през 16:16, 21:21, но в крайна сметка поляците го спечелиха с 25:22.Вторият гейм започна по-добре за нашите, които дръпнаха с минимална преднина в началото. Имахме и аванс при техническото прекъсване - 8:7, после 16:14.Домакините обаче не само изравниха, но и стигнаха до пълен обрат, като поведоха с 23:21, след което без проблем взеха и втората част.
В третия гейм обаче нашите се вдигнаха и водеха с 8:4 на техническия таймаут. Мина се през 10:5, 15:8 и в крайна сметка спечелихме частта с 25:20.Четвъртият гейм започна перфектно за България и „лъвовете" пак дръпнаха в началото в резултата - 8:5 точки в своя полза.Българите поведоха с четири точки, но при 14:10 настъпи спад в играта ни. Камило Плачи навреме поиска таймаут, който ни помогна да влезем при 16:14 в решителната част на гейма.Драмата отново бе в края, когато успяхме да дръпнем с 21:18, но Полша изравни за 23:23. Двата отбора си размениха още една точка, като домакините отразиха първия ни мачбол, но след това нямаха отговор за атаката на Соколов по правата. Виктор Йосифов изпълни тежък начален удар и с огромна мъка поляците прехвърлиха топката в нашето поле, а Соколов завърши за 26:24.
В тайбрека нашите стигнаха до аванс от 5:3, но поляците изравниха за 6:6, а след това дори и поведоха с 9:6. Нашите обаче изравниха на 9:9. След това играта бе равностойна. При 17:16 България стигна до ключовата точка за победата.Следващият мач на нашите е срещу Германия и ще се играе утре по същото време - 21:00 часа.
Като цяло германците са ни абонати на 1/4-финали... още от далечната 1994 г., но на футбол, а на Евроволей 2013 вече загубихме веднъж от тях в групите, макар че изиграхме доста добър мач. Можем само да си пожелаем едно: "Айнцу, цвайнцу-дрън!"
ПОЛША - БЪЛГАРИЯ 2:3 (25:22, 25:22:25, 20:25, 24:26, 16:18)
ПОЛША: Лукаш Жигадло, Гжегож Боциек, Михал Винярски, Бартош Курек, Марчин Мозджонек, Пьотър Новаковски - Павел Заторски-либеро Старши-треньор: Андреа Анастази
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро Старши-треньор: Камило Плачи

Източник: dnes.bg