Стилияна Николова с европейска титла на съчетанието с лента

Българските гимнастички спечелиха три медала от финалите на отделните уреди при девойките на европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Киев (Украйна), информира БНР.

Стилияна Николова спечели европейската титла във финала с лента. Българската фурия изигра изключително силно и най-чисто от всички финалистки съчетанието си по музика на „Канкан“ и заслужено взе най-високата оценка - 21.550 точки.

Това е първа европейска титла за България след 25-годишна пауза. За последно през 1995 година Теодора Александрова спечели европейското злато в многобоя и във финала на обръч.

Среброто на този уред стана притежание на представителката на домакините Карина Сидорак – 21.200 точки, а с бронза се окичи Дария Атаманова (Израел)– 21. 150 точки. Само една десета раздели Стилияна от първото място във финала с топка. Българката представи с много настроение и хъс съчетанието си, но за съжаление допусна неточност в пируета панше, което и коства златото и получи 22.700 точки. Шампионка с 22.800 точки стана представителката на домакините – Полина Карика. Третото място с 22.550 зае Елизавета Зоркина (Беларус).

Ева Брезалиева спечели бронзовото отличие във финала с въже. Непосредствено след края на изпълнението си българката получи оценка от 20.450 точки, което и отреждаше четвъртото място. Последва подаване на контестация за оценката й за трудност от старши треньорът Валентина Иванова, която беше уважена от съдиите и оценката беше повишена с 0.400 точки - 20.850, което означаваше трето място и бронзов медал.

Първа е Дина Агишева (Беларус)– 21.550 точки, втора се нареди Дария Атаманова (Израел)– 21.500 точки. Във финала с бухалки Ева Брезалиева остана на косъм от почетната стълбичка. Българката се нареди на четвъртата позиция (22.750 точки), след силна игра, но и пропуснат елемент на финала, заради липса на време.

Шампионка е Дария Атаманова (Израел)– 24.350 точки. Втора и трета завършиха Елизавета Зоркина (Беларус)– 23.350 точки и Евелин Кошис (Унгария)– 22.900 точки.

Източник: offnews