В БАН на Научен съвет един професор докладвал:
"Двама от нашите колеги ще се женят. Очевидно ще трябва да ги уволним."
- Защо да ги уволняваме?- попитал някой.
- Е как защо бе!? Ми не виждате ли че се...
Опитният продавач на дини може с едно опипване по главата на сина си да определи дали е готов за кандидат-студентския изпит.
При доктора:
- Пушите ли?
- Не точно...
- Не точно? Какво е това?
- Аз съм пасивен пушач...Дригите пушат, а аз дишам...
- Аха, разбирам...А секс правите ли?
- Не точно...
В една фирма назначили млад и красив младеж.
След няколко дни отишъл да се жалва на шефа:
- Вашите служителки постоянно ме преследват, канят ме на гости, натискат ми се ту с бедра, ту с гърди. Просто...
Лети самолет.
В салона влиза стюардесата и казва:
- Скъпи дами и господа, на самолета му отказаха двигателите. Обърнете внимание на люковете под вашите крака, пъхнете в тях краката си, а сега............
- Господин директор, снощи с жена ми дискутирахме моята, заплата и тя е на мениение, че заслужавам повишение.
- Добре Петров, довечера ще го дискутирам с моята жена дали ще го получите.
Новобранец постъпва полицай. След три месеца шефът му го вика за разговор:
- Абе ти защо не ходиш в касата да получаваш заплата?
- Ама то и заплата ли имало? А аз мислех - на ти пистолета и се оправ...
На фризьорския стол е млад човек с много дълга коса. Около него ходи фризьорът и държи магнит над главата на клиента.
- Някакъв нов начин за подстригване?
- Не, просто търся ножицата.
Доктор към пациент:
- Пушите ли?
- Не.
- Жалко. Щяхте да се почувствате доста по-добре, ако спрете цигарите.
Доктор пита пациент:
- Така, вашата памет подобри ли се вече?
- Разбира се! И кой сте вие въобще, че да ви вълнува това?
Възрастен човек е при доктора:
- Докторе, напоследък нищо не ме боли.
- Не е добре това, на вашата възраст трябва винаги все нещо да ви боли.
- Какво да правя, докторе?
- Пийнете си някоя друга ракийк...
Гробище. Погребение. Бригадирът на гробарите забелязва, че от джоба на покойника стърчи 50-доларова банкнота.
- Пешо! - обръща се той към един от подчинените си. - Я забаламосай нещо опечалените.
Пе...
Говрят си двама в килията:
- Ти за какво лежиш?
- За нищо.
- Всеки така разправя.
- Ама аз настина за нищо! Откраднах портфейл, в който нямаше нищо!
- Докторе, искам да отслабна. Предложете ми диета.
- Яжте всеки ден по филия черен хялб с маргарин, една ябълка и чай без захар.
- А това преди или след ядене?
- Ало! НСО ли е?
- Не, ДАНС е.
- Ще ме прехвърлите ли към НСО?
- Господин Иванов, живущ на адрес ул.Полски Тръмбеш 26, етаж 2, егн 650408626, май искате да се бъзикате с нас?!