Генко си взел заплатата и върви към вкъщи. Изскочили едни мутри и го обрали. Прибрал се тъжен, направо не му се живее. Минали няколко дни, звъни се на вратата, а там същите мутри дето го били ограбили...
Говорят си две деца:
- Моят татко е бизнесмен. А твоя?
- Не знам. Или е месар, или счетоводител.
- Как така?
- Вечер си точи ножа, а сутрин брои пари...
Има една категория хора, които, забивайки пирон, постоянно се удрят по пръстите с чука.
- Да, и точно те са измислили винта и отверката.
Двама адвокати влизат в едно заведение, поръчват си по една малка бира и си изваждат сандвичи.
- Извинете, - казва барманът, - но при нас не може да си ядете своята храна.
Адвокатите се спогледали,...
- И така, тема на Вашата дисертация?
- Честност, достойнство и благородство като патологична психика на съвременния човек.
Питат генерал Никола Николов:
- Защо се оплаквахте чак, когато почнаха да ви изнудват за 250 000 евро?
- До 150 000 ми се струваше справедливо!
Ние не може да ви повишим заплатата, но можем да ви понижим потребностите.
- Вчера гледах последната ви комедия...
- И как ви се видя?
- Как?! Нали казвам, последната ви комедия - повече няма.
Кулминационен момент в индийски филм:
- Ще те убия, но първо аз и моите четиридесет слона ще потанцуваме.
Доктор:
- Защо мислите, че имате раздвоение на личността?
Пациента:
- Коя от половината от мен питате?
Нова поправка в за закона за движение по пътищата:
- шофиране без книжка - глоба 100 лева.
- шофиране без пари - глоба 200 лева.
- Имате ли карта на Северния полюс?
Продавачката, замисляйки се малко, изважда и дава един чисто бял лист:
- Ето, заповядайте.
Влиза един човек с велосипед в църквата и обяснява на шашнатия поп:
- Да не ми го откраднат.
Попът му казал:
- Изнеси го на двора, светият дух ще ти го пази.
Оставил човекът велосипеда в двора, върнал...
Един режисьор пита друг:
- Защо вашите актьори започнаха така лошо да играят любовни сцени?
- Защото всички се изпожениха.
- Защо така се радваш?
- Бях на зъболекар!
- Е, че това повод за радост ли е?
- Да..оказа се, че е в болнични!