Служител, спрял цигарите, веднага се лишава от последните фирмени новини и клюки.
При доктора:
- Докторе, боли ме главата.
- И мен ме боли.
- И сърцето нещо ме пробожда.
- И мен.
- Нещо и със стомаха не ми е наред.
- И на мен също.
Пауза.
- Знаeте ли, докторе, ще отида при...
Един гарван кацнал на едно дърво, държейки в човката си парче хляб.Видяла го лисицата и решила да му излезе със стария номер:
- Добър ден, г-н Гарване, колко прекрасно изглеждате, какъв чуден глас има...
Пиян се удавил в реката. Полицай пише: „Акт за одавяване“. Помислил, задраскал го и написал: „Акт за отдавяне“. Замислил се пак и написал: „Акт за влизане на тялото във водата и неговото неизлизане“.
По оценките в училищния дневник лесно се определя месечния цикъл на всяка учителка.
- Господин полковник, този компютър ще ускори вашата работа двойно.
- Отлично! Сложете ми два компютъра.
Вбесен клиент влиза при врачката:
- Върнете си ми парите, нито едно ваше предсказание не се сбъдна!
- Нищо странно, за онази седмица според хороскопа ми пишеше, че ще направя много грешки.
Двама служители си говорят:
- Всеки ден ли сънуваш?
- Не, само когато шефът не е в работата.
Юридически въпрос: защо при качване в самолета, ако моят багаж е 21 килограма вместо 20, трябва да доплащам за свръхбагаж, а съседа до мен по седалка, тежащ 150 килограма, няма да доплаща нищо?
Заради снега сутринта призоваха да излизат на път по-малко шофьори...Но защо този призив го послушаха само шофьорите на снегопочистващите машини.
В заведение клиент към келнер(ка):
- Извинете ме, но не сте ми върнали рестото!
- Извинен сте!
(btw има такива заведения в София)
Катаджия спира автомобил за проверка и се представя на шофьора:
- Главен сержант Петров, още не обядвал...
В САЩ пускат телевизионен канал за животни. А у нас отдавна е пълно с телевизии за овцете - Канал 1, БТВ, Нова, ТВ7...
Майстори отишли да ремонтират училище. Имайки в предвид грубия им език, директорът ги събрал предварително и им казал:
- Тъй като тук е училище, моля ви да се въздържате от груби изрази и псувни.
Така...
- Жепейците се гаврят с нас направо! Все обявяват "Уважаеми пътници!" А ни возят в някви мръсни вагони с неотварящи се или незатварящи се прозорци, едва движещи се влакове.
- Млъкни, бе! Представи си...