Озовали се двама българи във Виена без цигари в неделя вечер. Гледат на ъгъла - една машина за цигари. Пускат пари, натискат бутони, блъскат, псуват, ръгат, ритат.
Не става и не става.
"Развалена маши...
Влиза не’къв в автобус и вика:
- Горе ръцете всички! Това е обир!
Един студент се обажда:
- Ееее, майка ти да е*а, изкара ми акъла! Помислих, че си контрольора!
- Извинете, случайно да сте от София?
- Не.
- А познавате ли баба ми?
- Не, защо?
- Просто разказвате същите вицове, който съм слушал от нея преди четиридесет години.
Обущар дава поправените обувки на клиент:
- Първите две седмици ще ви стискат -казва пайсторът.
- Нищо - отговорил мъжът - първите две седмици ще нося други обувки.
Ной е събрал почти всички животни на Ноевия ковчег и е готов за отплаване. Стоят и чакат, водата се вдига, а те все чакат. По някое време Ной се обръща към жена си:
- Добре де, съгласен съм, че трябва...
- Пешо, дължиш ми една стотачка.
- Ок, пиши ми на сметката.
- Добре, добавям и десет лева.
- За какво десет лева?
- За откриване на сметка.
- Ало, Софийска вода ли е?
- Да, какво обичате?
- От чешмата ми тече вода!
- А... вие какво очаквахте?
- Еми, като гледам сметката, очаквах да е поне Хайнекен!
- Искаш ли да пиеш?
- Искам, какво ще пием?
- Кафенце...
- Извинявай, непиещ съм.
- Братле, защо си толкова ухилен?
- Нашмъркал съм се!
- Откъде го взе?
- Ченгетата ми го подхвърлиха при обиска!
Двама непознати се уговарят да се срещнат:
- Предлагам да се видим на Попа в 8 утре.
- А как изглеждате?
- Кофти...
- Момчета! Измислих..Хайде да играем на "Счупен телефон"...
- Хайде!!!!
...Хряс!!!...
- Копеле, счупи ми телефона!!!
Седи един човек високо на едно дърво. Минава един човек и недоумяващо:
- Red Bul?
- Не, питбул.
- Добре ли взех слалома?
- Прекрасно! За това време някой по-добър скиор щеше да се изкачи до върха.
На женския пазар джебчия пребърква възрастна жена, но тя го усеща и почва да кълне:
- Бял ден да не видиш, обеснико! В ада да гориш, мръснико! Да ти се скапят месата сред катрана!
Крадецът не издържал...
- Моят мъж си въобразява, че е кон - оплаква се възрастна жена на психиатър.
- Яде само овес и оня ден си подкова краката. Може ли да го излекувате?
- Лечението му ще изисква много време и ще бъде мно...