- Киркор, разбрах че спиш с жена ми. Това не е хубаво.
- Ей, не мога да го разбера това вашето семейство бе Гарабед. . . Ти ми казваш - лошо е, жена ти вика - хубаво е. . .
Киркор веднъж минавал покрай блока на Гарабед и видял него и жена му на терасата на апартамента.Решил да си направи шега с тях и подвикнал:
- Здрасти,Гарабеде!
- Здрасти,Киркоре!
- Какво правите ви...
Киркор и Гарабет заминали на фронтовата линия. В едно от последвалите сражения Гарабет бил прострелян и издъхнал в ръцете на другаря си по оръжие и приятел от детинство. Взводният извикал Киркор и му...
Връща се Пена раздърпана в къщи и Вуте я пита
-Пено,да не са те вуци гонили?
-Ба,шъ мъ гонят
-Пено, да не са те кучета давили?
-Ба,шъ мъ давят
-Пено,мари,да не са те работили?
-Ба шъ мъ гледат
В ЦРУ инструктират разузнавач, заминаващ за България:
- Пристигаш в Пловдив, отиваш на улица "Иван Стоянов" 27. Натискаш третия звънец отляво. Показва се законспирирания и неизползван 20 години наш аг...
Крикор и Гарабед се заяждат един с друг:
- Крикор, кога ти е рождения ден?
- Защо?
- Да ти подаря едни завеси, че по цял ден ви гледам със жена ти как се гоните голи из къщата.
- Гараб...