24 °C

Комунистически

  1. По времето на социализма дисидент си пуска радиото и чува:
    \"Вие слушате радио Свободна Европа\".
    - Господи! - стряска се той - откъде знаят?!

    Оценка 5 от 2 гласа
  2. Ленин говори на събраните революционни матроси:
    - Другари, революцията се отлага! Феликс Едмундович отиде за риба!
    - Не можем ли да минем без него?
    - Без него можем, но без \"Аврора\" - не!

    Оценка 5 от 1 глас
  3. Върви си по улицата песимист. А зад него - двама оптимисти в цивилно облекло…

    Оценка 3.33333 от 3 гласа
  4. В Москва по времето на СССР:
    - Какви са тия камбани?
    - Бият всички часовници на Спаската кула.
    - Господи, тях пък защо?

    Оценка 0 от 0 гласа
  5. Лягат си Раиса и Михаил Горбачови да спят.
    - Ех, Миша, Мишаа… ти някога сигурно не си си и мечтал да спиш с жената на председателя на СССР!…

    Оценка 2 от 1 глас
  6. Тайните служби на вражеска империалистическа сила решават да направят покушение срещу Тодор Живков.
    Пращат убиец - не се връща. Пращат втори - и той. Пращат най-добрия си човек. Връща се целия насинен...

    Оценка 0 от 2 гласа
  7. Великден, върви другаря Сталин към кабинета си, пуши лула. Насреща му бюрократ-подмазвач:
    - Другарю Сталин, Христос воскресе!
    - Благодаря, вече ми докладваха.

    Оценка 0 от 0 гласа
  8. Скоро след Съветската революция пращат агитатор в някакво село в поволжието да говори против религията.
    Събира той селяните, говори им три часа, и накрая ги пита:
    - Разбрахте ли сега, че такова нещо к...

    Оценка 4 от 1 глас
  9. Горбачов говори на митинг на опозицията във Вилнюс. Получава бележка:
    \"Ако след пет минути не заговорите на литовски, няма да се върнете в Москва!\"
    Горбачов отговаря:
    \"Ако утре не се върна в Москва...

    Оценка 4 от 1 глас
  10. На Нова Година. Тодор Живков обикаля затворите на България и поздравява затворниците:
    - За много години, за много години!

    Оценка 5 от 1 глас
  11. Сталин свиква съвещание и пита най-учените хора в страната:
    - Защо изоставаме толкова?
    - Ами, другарю Сталин… 90% от населението са мързеливци и мърлячи.
    - А ако ги разстреляме, ще се оправи ли положе...

    Оценка 4.5 от 2 гласа
  12. Умрял Тито. В Югославия обявили "мука" (национален траур).
    Граждани, неразбрали какво не бива да правят по време на
    траура, звънят в националното радио да питат:
    - Да пиемо мое ли?
    - Не мой! Мука!
    - А...

    Оценка 5 от 1 глас
  13. Питат Фидел Кастро:
    - Ще има ли президентски избори в Куба?
    - Ще има.
    - А след тях ще има ли нов президент?
    - Ако изберете мен - ще има.
    - А ако не?
    - Тогава ще остане старият президент.

    Оценка 5 от 1 глас
  14. По време на студената война американците се готвят да изпитват нова балистична ракета. Развръщат установката на тайно място в гората, подготвят се за старт. На близкото дърво стоят две гарги и си гово...

    Оценка 5 от 2 гласа
  15. По социалистическо време, един работник искал да напусне завода но все не го освобождавали. Тогава го посъветвали да обвини началника на цеха, че краде и уволнението му е в кърпа вързано.
    - Мълчи си!...

    Оценка 0 от 0 гласа