Двама ловци попадат на следи от лъв.
- Иди да видиш накъде е тръгнал - казва единият.
- А ти?
- Аз ще проверя откъде е дошъл...
Говорят си няколко ловци:
- Приятели, ще ви заведа някой път на едно страхотно място, страхотни тигри можем да убием. Ама ще се наложи да чакаме един час и петнайсет минути…
- В засада ли ще чакаме?
-...
Един рибар разправя:
- Вчера такъв огромен сом хванах! Едвам го изкарах, страшна борба беше. Измъкнах го, метнах го на гръб, и потеглям към къщи. И по едно време гледам насреща ми - пазача на язовира....
Срещат се ловец и риболовец. Риболовецът се хвали;
- Хванах толкова голяма риба, че от опашката й направих метла и жената още мете къщата.
Ловецът
- Аз пък отидох на лов и застрелях един елен и не щеш...
Двама ловци се изгубили в гората. Лутали се дълго, но не успели да се ориентират:
- Ще стрелям три пъти, може някой да ни чуе. - казал единият.
Изчакали половин час, но нищо не се случило.
- Стреляй т...
Един ловец отишъл в гората на лов. Чака, чака и по едно време вижда една мечка срещу него. Стреля той с пушката, но не уцелва. Стреля пак - същото. Накрая му свършили патроните, обаче мечката се прибл...
Жена към мъжа си, ловец:
- Скъпи, преди няколко месеца нали беше на лов за сърни В Родопите?
- Да бях.
- Е, една сърничка се обади, че е бременна.
Мъжът се връща от риболов с празни ръце.
- Никакъв късмет! - оплаква се той на жена си. - Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Веднъж един ловец отишъл на лов за дивеч, но през забранения сезон и хванал един глиган. Метнал го на гърба си и тръгнал. Но изведнъж горският, както си минавал го видял и му казал:
- Ти ловиш през за...
Един ловец се изгубил в гората. Завалял дъжд и той се скрил в една пещера. Там видял малко мече. Уплашен, попитал мечето:
- Майка ти тук ли е?
- Не.
- А баща ти?
- Не.
Ловецът ударил силно мечето и му...
Eдин ловeц сe връщa вкъщи слeд лов и
от врaтaтa кaзвa нa жeнa си:
- Жeнa, цял мeсeц нямa дa купувaш мeсо!
- Зaщо бe, мъжо? Дa нe би дa си зaстрeлял сърнa?
- Нe! Пропих цялaтa си зaплaтa.
Един рибар хванал златната рибка:
- Искам малък бизнес, къща и кола.
- Какво избираш - на кредит или на лизинг?
- А ти какво избираш - на тиган или във фритюрник?
Младеж води приятелката си за риба. Хвърлят въдиците, стоят, и по някое време тя го пита:
- Скъпи ли са тия перца?
- Не, защо?
- Ами моето потъна, ще трябва да ти купувам ново.
Двама ловци:
- Как разбра, че е стравница?
- Имаше погледа на жена ми!
Мама Зайка видяла ловец и казала на зайчетата си:
- Веднага да си запушите ушите! Сега няма да ни уцели и така ще се разпсува…