Малко момченце седи пред телевизора и гледа предаване за индианците. Изневиделица се обръща към баща си и го пита:
- Тате, тези индианци защо си оцветяват така лицата?
- Защото се готвят за война, син...
Прерията в паника - носи се слух, че Големия Джо идва. Всички се изнасят в галоп. В самотна кръчма остава само бармана - няма накъде да бяга… В далечината се вижда облак прах - идва самотен конник. Вл...
Белите хванали трима индианци и ги тикнали в затвора.
Първата вечер най-атлетичният от тях - Скокливият елен - прескочил стената и избягал.
На втория ден най-силният индианец - Големият бизон - счупил...
Двама каубои си седят в един бар в Дивия Запад и единият казва:
- Виждаш ли го онзи ей там със шапката?
Другият поглежда, но казва:
- Ама те всички са със шапки, кой от всичките?
- Абе ей онзи с двата...
Шерифът влиза в кръчмата и вижда на пода застрелян човек.
- Мошеник ли е? - пита той собственика.
- Да, господине.
- Покер?
- Не, свиреше фалшиво на цигулка.
Двама индианци за пръв път виждат човек, който кара водни ски:
- Планински орел, ти как мислиш - защо тази пирога върви толкова бързо?
- Ами не виждаш ли, че отзад някакъв тип я гони?
Малко индианче пита баща си:
- Тате, защо кака се казва Голямата скала?
- Защото беше зачената на една голя-а-ама скала.
- А защо батко се казва Белият дъб?
- Защото беше заченат под един бял дъб. Раз...
Каубой язди по прерията. На пътя му яма.
- Аз съм каубой, аз ще я прескоча. - казал каубоят, засилил се и я прескочил. Продължил нататък. Стигнал до една пропаст.
- Аз съм каубой, аз ще я прескоча. -...
Каубой и индианският му водач препускат из прерията. По някое време спират, индианецът се ослушва и казва:
- Апахите идват от запад.
- Какво ще правим?
- На изток!
Пак препускат. Пак спират.
- Команчи...
Един пътник пристигнал на забутана гара някъде в прерията. Слязъл от влака, огледал се - наоколо само поле. Попитал началник-гарата:
- А къде е градът?
- На 15 километра оттук.
- Добре де, защо не сте...