Нов успех за асеновградските триатлонци

Четирима състезатели от Спортен клуб "Тритон" - Асеновград заеха призови места в състезанието по триатлон-спринт за "Купа Пловдив".

На дистанция 300 м плуване, 15 км колоездене, 3 км бягане пръв при младежите бе Христо Йовев. На същата дистанция при девойките тритон-ките Фатма Али и Емилия Стефанова спечелиха сребро и бронз.

На дистанция 100 м плуване, 5 км колоездене, 1 км бягане при момчетата победител стана Дениз Рюстемов.

Явор Величков, Илия Сотиров, Атанас Сотиров, Петър Щерев и Виктор Чернев се представиха добре и завършиха дистанциите във възрастовите си групи. Много добро представяне имаха дебютантите в масовия старт за Христо Калпаков, Николай Маринов, Мартин Христов, Георги Ковачев и Христо Йовев.
За голямата награда сили мериха спортисти от София, Пловдив, Пазарджик, Благоевград, Плевен, Бургас, Асеновград, Баня. В надпреварата участваха и двама състезатели от Турция и един от Унгария. Носител на "Купа Пловдив" по триатлон за 2012 г. стана Емил Стойнев от СКТ - София.

Източник: asenovgrad.net