Адзурите ни надхитриха, биха ни с 1:0 в Палермо

Италия победи България много трудно и щастливо с 1:0 в зрелищна световна квалификация от група "B", която се игра на стадион "Ренцо Барбера" в Палермо. Домакините откриха резултата към края на първото полувреме, когато родната отбрана не се ориентира добре и Джилардино се разписа с глава след точното подаване на Кандрева. Веднага след почивката пред нашите се откри великолепна възможност - Неделев засече топката майсторски от воле с левия крак и от чиста позиция Ивелин Попов нанесе удар, спасен пред голлинията от Буфон. В средата на втората част българските футболисти здраво натиснаха своя противник и Буфон направи няколко невероятни спасявания. Двубоят протече на високи обороти, с непрестанни атаки и към двете врати.

Източник: dnes.bg