Лети пътнически самолет. Пилотът казва по уредбата:
- Уважаеми пътници, пожелаваме ви приятен полет с нашата авиокомпания. В момента се намираме на 10 000 метра височина, движим се с 900 км/ч, темпера...
Врачка към клиент.
- Виждам пред вас прекрасно бъдеще...Висока длъжност...Бързо се изкачвате по служебата стълба...Виждам ви в блестяща униформа...
Клиента:
- Това всичко го знам. Пожарникар съм.
Влиза един в железарията:
- Пирони имате ли?
- Тук някъде бяха....тук някъде бяха..
- Може ли по-бързичко.
- Тукнякъдебяхатукнякъдебяха...
Съдията пита подсъдимия:
- Имате ли адвокат?
- Не.
- Не мислите ли, че ще е по-добре ако наемете?
- Не, мисля да говоря истината.
През седмицата. Двама се срещат на ски-пистата:
- Отпуска ли си?
- Не, болнични съм. Ангина имам.
- Аз съм още по-зле. Пневмония.
Охраната на цех за шампоани с пяна на устата обясняваше, че не той краде продукция.
Издател към преводач:
- Интервалите не превеждате, затова няма да ви платим интервалите.
- Добре, ще ви пратя превода без интервали.
Срещат се двама приятели и си говорят. Единия пита:
- Сега с какво се занимаваш?
- Пиша сценарии за няколко риалити шоута, но не казвай на никой!
Мутра е при доктора.
- Счупена е ръка ви. Ще ви сложим гипс.
Мутрата:
- За кво ми е гипс, слагай мрамор, плащам си!
Служител от фабриката на Пепси бе уволнен след като дал положителна проба за Кока.
Чиновник казва на секретарката си:
- Ох, нещо сърето ме стяга. Днес се изплюх в лицето на един корумпиран и сега не знам, какво ще става.
- Не се притеснявайте, господин Иванов, нищо няма да се случ...
Американска радост - сега една американска ракета сваля един китайски изтребител.
Китайска радост - сега китайският изтребител струва двойно по-евтино от американската ракета.
Ще бесят престъпник, той се опъва и крещи:
- По кой закон се каните да ме бесите?!
- Ние всички ви бесим по един и същи закон.
- По какъв?
- За земното притегляне.
Пред НДК е намерен отрязан мъжки полов орган,След неуспешни
опити за разпознаване със собствени сили,от следствието са
го показали по БНТ,с молба към гражданите за съдействие.
На призивите се е отз...
- А това е моята последна реалистична картина, казва се "Държавни служители на работа".
- Но нея се вижда, че само седят и пушат.
- Казах, че е реалистична картина.